Yhteystiedot

Puruvesi on viiden pitäjän paikallislehti, joka on perustettu vuonna 1964. Lehti ilmestyy Kerimäellä, Punkaharjulla ja Savonrannalla, jotka ovat osa Savonlinnan kaupunkia sekä Enonkoskella ja Kesälahdella, joka kuuluu Kiteen kaupunkiin. Lehden lukijamäärä on noin 15 000.

Aukioloajat
Lehden asiakaspalvelu on suljettu toistaiseksi.
Palvelemme normaalisti verkkopalvelussa, sähköpostitse ­ja puhelimitse.
Asiakaspalvelu puhelimitse 015 – 350 3411 palvelee arkisin kello 8 – 16.

Tilaukset ja kuluttajailmoitukset
Puhelin: 015 350 3411
tilaukset@puruvesi.net
asiakaspalvelu@puruvesi.net

Mediamyynti
Jukka Eskelinen puh. 044 751 7428
myynti@puruvesi.net
https://yritysasiakkaat.kaakonviestinta.fi/yhteys/

ESV-Paikallismediat Oy: myyntipäällikkö Merja Luhtanen, puh. 040 746 4334
merja.luhtanen@esv-paikallismediat.fi

Toimitus
Päätoimittaja Merja Kuuramaa
Puhelin: 0440 350 493
merja.kuuramaa@puruvesi.net

Toimittaja Jussi Silvennoinen
Puhelin: 0440 350 516
jussi.silvennoinen@puruvesi.net

Toimittaja Jari Silvennoinen
Kerimäen toimitus
Puhelin: 0440 350 414
jari.silvennoinen@puruvesi.net

 

Jakelureklamaatiot
0200 220 20 (pvm/mpm)
ma-pe 6.00-16.00 ja la-su 8.30-12.00.

 

ESV-Paikallismediat Oy

ESV-Paikallismediat Oy on osa Keskisuomalainen -konsernia ja se julkaisee konsernin kerran viikossa torstaisin ilmestyviä paikallislehtiä.

Kangasniemen Kunnallislehti (4 224)
Juvan Lehti (4 126)
Joutseno-lehti (3 048)
Luumäen Lehti (3 602)
Kaakonkulma; Virolahti, Miehikkälä, Ylämaa (4 624)
Keskilaakso; Inkeroinen, Myllykoski, Anjala, Sippolan seutu (4 967)
Pitäjänuutiset; Mäntyharju, Pertunmaa (5 395)
Puruvesi; Enonkoski, Kerimäki, Kesälahti, Punkaharju ja Savonranta (6 393)
Länsi-Saimaan Sanomat; Savitaipale, Lemi, Taipalsaari ja Suomenniemi (4 377)

LT2013

Viikon kysymys

Onko sinulla kotivara kunnossa?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...