Yhteystiedot

Puruvesi on viiden pitäjän paikallislehti, joka on perustettu vuonna 1964. Lehti ilmestyy Kerimäellä, Punkaharjulla ja Savonrannalla, jotka ovat osa Savonlinnan kaupunkia sekä Enonkoskella ja Kesälahdella, joka kuuluu Kiteen kaupunkiin. Lehden lukijamäärä on noin 15 000.

Aukioloajat

Lehden toimisto ja toimitus ovat avoinna ma – to kello 9–14. Käyntiosoite on Kauppatie 16, Punkaharju. Asiakaspalvelu puhelimitse (puh. 015 – 350 3411) palvelee arkisin kello 8 – 16.

 
Janne Tiainen
Päätoimittaja
Puhelin: 044 783 4244
Sähköposti: janne.tiainen@puruvesi.net

Merja Kuuramaa
Toimittaja
Puhelin: 015 350 3493
ja 0440 350 493
Sähköposti: merja.kuuramaa@puruvesi.net

Jussi Silvennoinen
Toimittaja
Puhelin: 0440 350 516
jussi.silvennoinen@puruvesi.net

Jari Silvennoinen
Toimittaja
Kerimäen toimitus
Puhelin: 015 350 3414
ja 0440 350 414
Sähköposti: jari.silvennoinen@puruvesi.net

Sanna Behm
Asiakaspalvelu
Puhelin: 015 350 3411
Sähköposti: tilaukset@puruvesi.net
Sähköposti: ilmoitukset@puruvesi.net

Mediamyynti
Jukka Eskelinen puh. 044 751 7428
jukka.eskelinen@puruvesi.net

ESV-Paikallismediat Oy: myyntipäällikkö Merja Luhtanen
puh. 040 746 4334
merja.luhtanen@esv-paikallismediat.fi

Liisa Nokelainen
Ilmoitusvalmistus
Puhelin: 015 350 3418
Sähköposti: ilmoitukset@puruvesi.net

Hallinto

Hallintopäällikkö Päivi Sinkko puh. 015 350 3191

Toimitusjohtaja Kaija Huuhtanen puh. 0400 751 244

Henkilökohtaiset sähköpostit: etunimi.sukunimi@esv-paikallismediat.fi

 

Jakelureklamaatiot

0200 220 20 (pvm/mpm) ma-pe 6.00-16.00 ja la-su 8.30-12.00.

 

ESV-Paikallismediat Oy

ESV-Paikallismediat Oy on osa Länsi-Savo -konsernia ja se julkaisee konsernin kerran viikossa torstaisin ilmestyviä paikallislehtiä.
Lataa pdf tästä

Kangasniemen Kunnallislehti (4 224)
Juvan Lehti (4 126)
Joutseno-lehti (3 048)
Luumäen Lehti (3 602)
Kaakonkulma; Virolahti, Miehikkälä, Ylämaa (4 624)
Keskilaakso; Inkeroinen, Myllykoski, Anjala, Sippolan seutu (4 967)
Pitäjänuutiset; Mäntyharju, Pertunmaa (5 395)
Puruvesi; Enonkoski, Kerimäki, Kesälahti, Punkaharju ja Savonranta (6 393)
Länsi-Saimaan Sanomat; Savitaipale, Lemi, Taipalsaari ja Suomenniemi (4 377)

LT2013

Viikon kysymys

Joulun aika lähestyy - mitä sinä odotat eniten lähestyvältä joululta?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...
Kommentoi kyselyä