Tuloksia: Savonrannan lapset moniottelivat

Savonrannan koulu ja päiväkoti järjestivät yhteiset yleisurheilukilpailut torstaina 2. syyskuuta. Kilpailu käytiin moniotteluna, jossa päiväkodin pienimmät osallistuivat vain pikamatkaan ja pallonheittoon.

Isommilla hoitolapsilla oli kolmantena lajina 300 metrin juoksu. 1-2 -luokkalaiset hyppäsivät lisäksi pituutta ja kolmannesta luokasta ylöspäin lajeiksi saattoi valita vielä korkeushypyn ja frisbeenheiton.

Kaikkiin lajeihin ei tarvinnut osallistua, mutta mitä enemmän lajeja valitsi, sitä paremmin kokonaispisteissä pärjäsi.

Tulokset:

T/P alle 3v. 2-ottelu (pallonheitto, 20m): 1) Julietta Käyhkö (1,07, 12,17), 2) Pietu Sairanen (-, 10,65)

T/P 3v: 1) Minea Kainulainen (3,95, 7,35), 2) Eemeli Laamanen (2,95, 7,59)

T/P 4v: 1) Eino Hämäläinen (4,78, 6,78)

T/P 5v. 3-ottelu (pallonheitto, 20m, 300m): 1) Elmo Hirvonen (9,21, 5,62, 1,31), 1) Jadessa Käyhkö (6,76, 4,88, 1,32), 3) Milo Kainulainen (6,27, 5,53, 1,41), 4) Eliah Arak (3,93, 6,34, 2,22), 5) Noel Nyrhinen (7,01, 5,57,-)

T/P 6v: 1) Elli Mononen (8,99, 4,78, 1,43), 2) Amanda Hämäläinen (8,11, 4,90, 1,24), 3) Antto Laamanen (5,36, 5,87, 1,54)

T 1-2 lk. 4-ottelu (pallonheitto, 40m, 300m, pituus): 1) Helmi Mononen (9,50, 8,50, 1,15, 2,30), 2) Iida Hämäläinen (8,20, 8,69, 1,19, 2,00), 3) Bea Karvinen ( 11,70, 9,62, 1,45, 1,90), 3) Ilona Sairanen (6,70, 8,60, 1,32, 2,00), 5) Aada Karvinen (7,90, 10,06, 1,48, 1,40)

P 1-2 lk: 1) Konsta Venäläinen (10,50, 8,31, 1,22, 2,20), 2) Jare Jääskeläinen (14,45, 9,47, 1,25, 2,15), 3) Viljami Makkonen ( 7,20, 10,07, 1,48, -)

T 3-4 lk. 6-ottelu (kuula, 40m, 600m, pituus, korkeus, frisbee): 1) Iina Sairanen (5,36, 6,62, 2,40, 3,26, 95, 30,74), 2) Netta Käyhkö (4,70, 7,21, 2,50, 2,78, 105, 25,32), 2) Uliana Lemeshko (4,95, 6,81, 2,48, 2,45, 90, 29,52), 4) Ella Laamanen (6,34, 8,07, 3,03, 2,30, 85, 18,32), 5) Emilia Palojärvi ( 3,85, 8,09, 3,54, 2,45, 85, 20,10), 6) Manta Klemm ( 5,05, 7,44, 3,46, 2,28, -, 21,84), 7) Enna Hirvonen ( 3,78, 8,29, 3,07, 2,51, 75, 13,03), 8) Nella Makkonen (-, 7,81, -, 2,15, 85,-), 9) Milla Karvinen (-, -, -, -, 75,-)

P 3-4 lk: 1) Uula Boman (4,18, 7,56, 2,50, 2,38, 90, 29,70), 2) Aatu Mononen (5,83, 7,37, 2,49, 3,03, -, 15,16), 3) Jooa Joronen ( 3,71, 8,46, 4,29, 1,88, 80, 20,32), 4) Ahto Mononen ( 5,45, 8,44, -, 2,27, -, 20,24), 5) Nooa Makkonen ( 4,20, -, -, 1,53, -, 15,70)

T 5-6 lk. 6-ottelu (kuula, 60m, 600m, pituus, korkeus, frisbee): 1) Fanni Röntynen (6,77, 10,05, 2,50, 3,15, 105, 18,55) 2) Minttu Voutilainen (-, 10,62, 2,49, 2,61, -, -), 3) Neelia Nummenmaa (3,80, -, -, -, -, -)

P 5-6 lk. 1) Veikka Röntynen (7,73, 10,28, 3,43, 3,15, 105, 58,50), 2) Kuisma Makkonen (3,96, 13,71, 3,09, 1,78, 90, 8,10), 3) Jimi Jääskeläinen ( 7,14, -, -, 2,34, 90, 38,94), 4) Eetu Käyhkö ( -, 10,22, -, 3,03, -, -), 5) Arttu Mononen ( -,11,88, -, 2,37, -, -), 6) Lukas Nummenmaa (-, 11,69, -, -, - , -), 6) Vili Loikkanen ( 6,95, -, -, -, -, -), 8) Leo Nyrhinen (6,90, -, -, -, -, -)

T 7-8 lk. 1) Emma Laamanen (7,13, 10,01, 2,37, 3,52, 115, 26,05), 2) Iita Mononen (6,22, 10,75, 3,13, 2,78, 110, 22,05), 3) Aino Heinonen ( 6,58, -, 3,13, 2,27, 100, 32,98)

P 7-8 lk. 1) Elias Staufenbiel ( 6,70, -, -, -, -, -), 2) Aku Sairanen ( 6,38, -, -, -, -, -)

Kommentoi

Palvelut

Ruokapaikka