0

Kesälahden Urheilijat sai Osuuspankilta lahjoituksen

OP järjesti huhtikuussa äänestyksen lahjoituskohteesta liittyen OP Pohjois-Karjalan ja OP Kesälahden yhdistymiseen.

– Poikkeustilanteen vuoksi emme voineet kutsua asiakkaita vappukahveille uuden, yhteisen pankkimme kunniaksi, joten halusimme ilahduttaa lahjoitusäänestyksellä, OP Pohjois-Karjalan toimitusjohtaja Jaana Reimasto-Heiskanen

Äänestyskohteita ehdotettiin aktiivisesti ja lopulliseen äänestykseen valittiin kolme eniten ehdotuksia saanutta. Eniten ääniä sai Kesälahden Urheilijat ry, jonka toimintaan OP teki lahjoituksen.

– Tällaisena aikana kaikenlainen apu on erittäin tärkeää. Tanssilava- ja bingotoimintaa emme ole voineet nyt järjestää entiseen tapaan, mikä on vaikuttanut suoraan seuran tulovirtaan. OP:n lahjoitus hyödyttää seuran kaikkia jaostoja, Kesälahden Urheilijoiden varapuheenjohtaja Hannu Surakka

Paikallisten tahojen tukeminen on osuustoiminnallisena yrityksenä tunnetulle OP:lle luonnollinen osa olla mukana toimintaympäristöä ja sen elinvoiman ylläpitämistä. Viime vuonna OP Pohjois-Karjala teki yhteistyötä noin 150 yhdistyksen kanssa.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Viikon kysymys

Muuttuivatko kesäsuunnitelmasi suurien tapahtumien peruuntumisen vuoksi?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...