0

Punkaharjun halki juoksi 173 – katso tästä kaikki tulokset!

Punkaharjun Halkijuoksuun lauantaina 6. lokakuuta osallistui 173 henkilöä.

Katso tästä kaikki osallistujat:

P 8, 1,5 km 1) Viitanen Oliver KeU 7.59, 2) Laamanen Touko Kulennoisten Koulu 10.23, 3) Pesonen Kaapo Iloiset Veikot Punkaharjulta 10.25, 4) Tiimonen Venni Kulennoisten koulu 11.35, 5) Mikkonen Tomi Punkaharjun koulu 4lk 11.45, 6) Huoman Lauri KeU 12.47, 7) Käyhkö Jasper Kulennoisten Koulu 16.15,
P 10, 1,5 km 1) Loukoila Panu Laukaan Urheilijat 7.49, 2) Huoman Onni KeU 8.32, 3) Kohonen Toivo 10.19, 4) Mikkonen Eetu Punkaharjun koulu 4lk 11.44, 5) Koikkalainen Eino Kulennoisten Koulu 11.57,
T 8, 1,5 km 1) Lindholm Lotta SaRi 9.05, 2) Nevalainen Nea Punkaharjun Ponsi 10.05, 3) Tiimonen Venla Kulennoisten Koulu 11.33, 4) Paakkunainen Moona Kulennoisten koulu 11.38, 5) Laine Elli 14.38, 6) Silvennoinen Essi SaRi 19.19, 7) Tiainen Nelli PuU 27.24,
T 10, 1,5 km 1) Paloheimo Netta KeU 7.56, 2) Lindholm Siiri SaRi 8.30, 3) Silvennoinen Maiju SaRi 10.20, 4) Paalumäki Eini LUM 10.24, 5) Kosonen Emmi Punkaharjun koulu 4lk 10.38, 6) Toropainen Nelli Punkaharjun koulu 3lk 11.33, 7) Pikkur Anni Punkaharjun koulu 3lk 12.41, 8) Tirronen Iina Kulennoisten Koulu 12.46, 9) Laamanen Sara Punkaharjun koulu 3lk 14.16, 10) Pulkkinen Emilia Punkaharjun koulu 4lk 17.53, 10) Heiskanen Aino Punkaharjun koulu 4lk 17.53,
Kunto, 1,5 km 1) Seppänen Marja-Leena Harjun Palvelukoti 19.42, 2) Kontinen Riikka Harjun Palvelukoti 20.16,
P 12, 5 km 1) Neuvonen Väinö Punkaharjun koulu 6lk 23.37, 2) Turtiainen Aapo KeU 26.16, 3) Rinkinen Onni Punkaharjun koulu 6lk 30.26, 4) Kovanen Isko Kulennoisten Koulu 33.33, 5) Hoyer Hector Punkaharjun koulu 5lk 36.43, 6) Viinanen Vili Punkaharjun koulu 6lk 37.48, 7) Haiko Akseli Rutolan VPK 38.51, 8) Pulkkinen Eemil Punkaharjun koulu 5lk 38.53, 9) Toropainen Vili Punkaharjun koulu 5lk 38.53,
T 12, 5 km 1) Immonen Oona SaRi 26.10, 2) Repo Ella PaU 26.23, 3) Glasberg Saima Punkaharjun koulu 6lk 26.56, 4) Laine Unni Kulennoisten koulu 28.32, 5) Paananen Alisa Kulennoisten Koulu 29.43, 6) Paalumäki Eevi PePo 30.01, 7) Nahkuri Janette Punkaharjun koulu 5lk 31.29, 8) Laukkanen Siiri Kulennoisten koulu 32.26, 9) Kinnunen Siina Punkaharjun koulu 5lk 34.20, 10) Lötjönen Paula Punkaharjun koulu 6lk 34.22, 11) Karjalainen Helmi Kulennoisten Koulu 38.36, 12) Koikkalainen Ronja Kulennoisten Koulu 40.13, 13) Punnonen Neea Punkaharjun koulu 4lk 44.47, 14) Viinanen Iida Punkaharjun koulu 4lk 44.48,
P 14, 5 km 1) Paananen Topias Punkaharjun koulu 7lk 34.19,
T 14, 5 km 1) Kosonen Anni Punkaharjun koulu 7lk 32.42, 2) Kyhäräinen Saga Punkaharjun koulu 7lk 32.45, 3) Kyhäräinen Kiira Punkaharjun koulu 7lk 33.10, 4) Rask Louna Punkaharjun koulu 7lk 33.14, 5) Lötjönen Laura Punkaharjun koulu 7lk 34.03,
P 16, 5 km 1) Repo Juho PaU 20.10, 2) Paananen Viljami PuU 24.55,
T 16, 5 km 1) Kainulainen Ella Savonlinanan Riento 21.29,
M kunto, 5 km 1) Neuvonen Timo PuU 25.30, 2) Pirhonen Erkki Kääpäniemi 30.22, 3) Nykänen Leevi Iloiset veikot Punkaharjulta 34.28,
N kunto, 5 km 1) Leinonen Petra Kitee 26.13, 2) Ahokas-Immonen Riikka 28.45, 3) Villa Vilma Mikkeli 32.48, 4) Konnu Maria PuU 37.30, 5) Toropainen Niina MetsäWood 39.02, 6) Lindqvist Ulla RaKaS 39.55, 7) Honkanen Riikka Punkaharjun koulu 6lk 42.31, 8) Tiainen Suvi PuU 43.03,
M, 10 km 1) Karkkulainen Jussi Pyhäselän Urheilijat 34.35, 2) Juuti Petri KU58 34.58, 3) Heckrodt Jesse 36.00, 4) Hoikka Olli LUM 38.49, 5) Puurtinen Petri 39.44, 6) Puumalanen Simo JoKu 41.40, 7) Pekkola Jani Rockboys oy 42.48, 8) Hokkanen Aleksi Savonlinna 45.33, 9) Tynkkynen Ismo PuU 53.59, 10) Cerqueira Helder SLN 1.06.24,
M 40, 10 km 1) Kohonen Antti 45.29, 2) Olasvuori Jukka Oravin Erä 56.05, 3) Saahko Timo Mölnlycke 57.47,
M 50, 10 km 1) Kinnunen Ari Savonlinna 40.06, 2) Puurtinen Heikki SaJy 40.32, 3) Kotijärvi Ismo Leppävirran Urheilijat 40.50, 4) Tolvanen Jarmo Jyväskylän kenttäurheilijat 41.32,
M 60, 10 km 1) Leinonen Pertti Polvijärven Vauhti 39.46, 2) Jaatinen Lauri Imatran Urheilijat 46.07, 3) Haukka Matti PaU 50.14, 4) Kumpula Taisto Parikkala 50.20, 5) Mäkinen, Pentti Etelä-Savon maakuntaliitto 57.55, 6) Uimonen Markku PaU 1.03.03,
M 70, 10 km 1) Kosonen Veikko Parikkala 46.51, 2) Kuutti Pentti LUM 47.57, 3) Lindqvist Pekka RaKaS 50.33, 4) Lahtinen Reijo Viri 58.55,
N, 10 km 1) Korkealaakso Moona LUM 34.49, 2) Karkkulainen Laura Pyhäselän Urheilijat 37.59, 3) Horttanainen Heidi ImU 40.29, 4) Hokkanen Pihla SaRi 41.15, 5) Karjalainen Heidi KiU 43.15, 6) Ojanen Eerika 46.48, 7) Akselin Karoliina Savonlinna 54.21,
N 40, 10 km 1) Teittinen Niina LUM 46.58, 2) Rapanen Tiina 47.55, 3) Pekonen Eija PaU 54.48,
N 50, 10 km 1) Lappalainen Mirja Hammaslahti 48.36, 2) Saahko Taina Etelä-Savon maakuntaliitto 55.17, 3) Innanen Pirjo Parikkala 55.44,
N 60, 10km 1) Seppänen, Sirpa Pitkäniemen pitkäkoivet 54.01, 2) Kaksonen Virpi 1.06.12,
N 70, 10km 1) Hemmola Lea PuU 1.04.38,
M kunto, 10 km 1) Turtiainen Mika MetsäWood 43.55, 2) Nokelainen Niko Parikkala 45.24, 3) Mononen Mika KasRak 48.23, 4) Laitinen Pekka Aslak 57915 50.07, 5) Suomalainen Rauno KasRak 50.19, 6) Joronen Kimmo 50.24, 7) Nousiainen Pasi Metsä Wood 51.22, 8) Näränen Veli-Matti 52.29, 9) Tolvanen Pyry 53.40, 10) Tolvanen Vesa KesU 53.41, 11) Mononen Jari KasRak 54.48, 12) Lindholm Juha Espoo 55.29, 13) Eskelinen Jukka PuU 57.48, 14) Laukkanen Juuso PuU 1.07.14,
N kunto, 10 km 1) Laitinen Eveliina Oravi 48.08, 2) Laitinen Katariina Oravi 53.31, 3) Lindholm Soile Espoo 54.33, 4) Paakkinen Kirsi 54.34, 5) Granholm Johanna 56.28, 6) Kukkura Sanna Simpele 57.13, 7) Jääskeläinen Auli KPK 24/7 1.00.07, 8) Silvennoinen Maria Savonlinna 1.02.30, 9) Laamanen Malla Savonlinna 1.05.46,
M, 1/2 maraton 1) Rautiainen Simo 1.27.09, 2) Huttunen Matti LUM 1.42.06, 3) Suomalainen Joni 1.47.21, 4) Kaskinen Markus Harjun Portti 1.48.29, 5) Hänninen Janne NaPa 1.49.35, 6) Haavisto Harri WillTri 1.51.47,
M 40, 1/2 maraton 1) Karppi Jouni RRR 1.26.34, 2) Paalumäki Mikko WillTri 1.42.06, 2) Haiko Tero 1.42.06, 4) Juvonen Antti 1.45.53, 5) Huupponen Markku Nastolan Nopsa 1.56.16,
M 50, 1/2 maraton 1) Kinnunen Kari Joutseno 1.29.13, 2) Kolkkava Timo Vaajakoski 1.34.08, 3) Pulkkinen Simo Punkaharju 1.37.34, 4) Sanio Esko Tanssikoulu Esko Sanio Kerimäki 2.04.46, 5) Haapiala Juha Savonlinna 2.06.40, 6) Yrjänä Pekka Heinäveden Yanagi 2.12.47,
M 60, 1/2 maraton 1) Laukkanen Veijo PuU 1.53.12, 2) Salervo Teemu 2.08.12,
M 70, 1/2 maraton 1) Kiljunen Kari PuU 1.48.55,
N, 1/2 maraton 1) Vainio Alisa LUM 1.16.01, 2) Juuti Sari KU58 1.28.10, 3) Haukka Henna PaU 1.45.56, 4) Karjalainen Jenna Holiday Club Saimaa 1.52.29, 5) Nuutinen Iida Holiday Club Saimaa 1.57.46, 6) Soini Kaisa-Mari 2.25.14,
N 40, 1/2 maraton 1) Kapanen Maija 1.41.17, 2) Kosonen Hanna RC Kramppi 1.48.10, 3) Pellinen Tiina Jänhiälä 1.55.52, 4) Paloheimo Niina Kerimäen apteekki 2.13.04,
N 50, 1/2 maraton 1) Riikonen Katri LUM 2.00.04,
N 60, 1/2 maraton 1) Ristikangas Riitta Joutseno 1.52.50.

Viikon kysymys

Masentaako kaamos?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...