0

Mika Tissarille Palloliiton tunnustus

Karvilan Kivekkäät -urheiluseuran puheenjohtaja Mika Tissari on palkittu Suomen Palloliiton Kaakkois-Suomen piirin Vuoden seuratoimija -palkinnolla. Tunnustus julkistettiin lauantaina 3.12. Kotkassa pidetyssä Kaakon Parhaat -palkintogaalassa.
Palkitsemisen perusteluissa piiripäällikkö Veijo Vainikka mainitsi Mika Tissarin olevan hyvin kehittämismyönteinen- ja  kykyinen seuran puheenjohtaja. Hänen kaudellaan myönteistä kehitystä on tapahtunut niin seuran olosuhteissa kuin yhteistyössä muiden alueen seurojen kanssa.
Enonkoskelainen Karvilan Kivekkäät -seura täyttää tänä vuonna 100 vuotta. Mika Tissari on johtanut seuraa vuodesta 2011 lähtien.

Viikon kysymys

Pitäisikö mielestäsi kevään kuntavaalit siirtää koronatilanteen vuoksi syksyyn?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...