0

Puheenjohtaja vaihtuu Punkaharjun Yrittäjissä – Ruth Lähdeaho-Kero yhdistyksen johtoon

Ruth Lähdeaho-Kero on Punkaharjun Yrittäjät ry:n uusi puheenjohtaja. Hänet valittiin yksimielisesti yrittäjäyhdistyksen johtoon tiistai-iltana Punkaharjulla pidetyssä syyskokouksessa. Pesti alkaa 1.1.2017.

Puheenjohtajana neljä vuotta toiminut Sari Naukkarinen luopuu puheenjohtajan tehtävistä. Hän siirtyi 1. marraskuuta opintovapaalle.

Yhdistyksen uusina hallituksen jäseninä aloittavat Sari Naukkarinen, Markus Kaskinen ja Mika Myllys. Heidät valittiin kolmen erovuoroisen tilalle.

Erovuoroisista jäsenistä toimikaudella 2017-2018 jatkavat Juuso Laukkanen ja Maria Utti. Hallituksessa jatkavat toimikaudella 2016-2017 Marko Humia, Laura Muhonen, Janne Muhonen, Timo Neuvonen ja Anu Pulkkinen.

Lue uuden puheenjohtajan haastattelu 3.11. Puruvedestä

 

Viikon kysymys

Pitäisikö mielestäsi kevään kuntavaalit siirtää koronatilanteen vuoksi syksyyn?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...