0

Hyvää mieltä ja rivakoita aikoja Halkijuoksussa

47. Punkaharjun Halkijuoksu juostiin 1.10. Punkaharjulla. Lähtöpaikkana toimi Harjun Portti. Osallistujia yhteensä 183. Katso alta tulokset ja kuvagalleria.

P 8, 1,6 km

1 Panu Loukoila Laukaan Urheilijat 0:07:48
2 Samu Matilainen 0:08:02
3 Valtteri Vänttinen 0:10:11
4 Peetu Siitonen PuU 0:24:28
P 10, 1,6 km

1 Vili Hahto KU-58 0:07:51
2 Aapo Turtiainen KeU 0:08:40
3 Veikka Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 0:10:07
4 Vili Toropainen PuU 0:10:23
5 Veikka Hämäläinen PuU 0:11:04
T 8, 1,6 km

1 Saana Matilainen 0:09:40
2 Siiri Laukkanen PuU 0:10:59
3 Ksenia Baranova 0:12:33
3 Atalia Kinnunen 0:12:33
5 Elmiina Kosonen 0:12:52
6 Ilona Immonen SaRi 0:13:39

 

T 10, 1,6 km

1 Ella Repo PaU 0:08:55
2 Siina Kinnunen 0:10:10
3 Siiri Eskelinen PuU 0:14:03

P 12, 5 km

1 Ville Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 0:26:09
2 Niklas Laitinen Oravi 0:26:53
3 Topias Paananen Punkaharju 0:30:03

 

T 12, 5 km

1 Erin Kainulainen SaRi 0:23:21
2 Alisa Paananen Punkaharju 0:30:33
3 Unni Laine KUP 0:32:19
P 14, 5 km

1 Juho Repo PaU 0:20:04
2 Jesse Paunonen SaRi 0:20:33
3 Maksim Smirnov Karelia Run 0:21:16
4 Valtteri Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 0:25:01
5 Juho Heikkonen PuU 0:26:25

 

T 14, 5 km

1 Ella Kainulainen SaRi 0:22:26
2 Ellen-Maria Hemmola Jyväskylä 0:22:55
3 Anni Väkeväinen Punkaharju 0:29:08
4 Gitta Pekonen Punkaharju 0:31:53

 

P 16, 5 km

1 Eetu Eskelinen PuU 0:21:53
2 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 0:22:36

 

T 16, 5 km

1 Reetta Joronen SaRi 0:19:00

 

M kunto, 5 km

1 Jose Korppi Kulennoinen 0:21:48
2 Sami Purhonen Imatra 0:22:06
3 Terho Kaskinen KasRak 0:29:29
4 Ari Pousi IMU 0:31:31
5 Leevi Nykänen IVP 0:32:02
6 Mika Pesonen Metsäboard 0:32:30
7 Lauri Kekäläinen Harjun Portti 0:35:44
8 Juha Tervonen Kirjavalan Erämiehet 0:59:00

 

N kunto, 5 km

1 Suvi Salonen 0:25:32
2 Susanna Loukoila Laukaan Urheilijat 0:27:05
3 Sari Juuti Savonlinna 0:33:59
4 Heli Savolainen PuU 0:59:00
4 Jenni Laukkanen PuU 0:59:00
4 Heli Seppänen Metsä Wood 0:59:00
Crina Melinte Romania kesk
M, 10 km

1 Yrjo Pesonen Joensuun Kataja 0:33:34
2 Joni Karjalainen 0:36:22
3 Olli Heiskanen Vaahersalo 0:41:39

 

M 40, 10 km

1 Pekka Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 0:37:17
2 Ari Kinnunen Savonlinna 0:38:45
3 Väinö Vähäsarja PuU 0:49:22
4 Jyri Syväoja Lappeenranta 0:51:35
5 Rauno Suomalainen KasRak 0:52:22
6 Osakri Honka Punkaharjun Urheilijat juoksukoulu 0:55:12
7 Jukka Olasvuori Oravin erä 0:55:59

 

M 50, 10 km

1 Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry 0:39:42
2 Jarmo Tolvanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 0:43:10
3 Ismo Tynkkynen PuU 0:52:16
4 Jukka Eskelinen PuU 0:55:20

 

M 60, 10 km

1 Pertti Leinonen Polvijärven vauhti 0:38:38
2 Martti Valkeapää JoKu 0:39:58
3 Heikki Alen Porvoon Urheilijat 0:40:10
4 Valerii Zhurba RUS Kostamus 0:42:45
5 Alpo Kumpula 0:46:08
6 Taisto Kumpula Parikkala 0:48:30
7 Pekka Linqvist RaKaS 0:48:33
8 Tapani Hahto KU-58 0:49:33
9 Kari Pehkonen Savonlinna 0:51:49
10 Ari Hulkkonen Leppävirran Urheilijat 0:54:03
11 Matti Haukka PaU 0:54:31
12 Erkki Pirhonen Joutsenon Kullervo 1:00:28
13 Ilpo Hovi Viipurin Urheilijat 1:01:01
14 Erkki Jantunen PuU 1:01:20

 

M 70, 10 km

1 Pauli Arbelius Turenki 1:02:04

 

N, 10 km

1 Moona Korkealaakso LUM 0:38:27
2 Elisa Neuvonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 0:40:39
3 Jonna Juntunen Kainuun Hiihtoseura 0:41:51
4 Heidi Horttanainen IMU 0:42:14
5 Heidi Karjalainen KiU 0:42:15
6 Catherine Lintula SaRi 0:51:23
7 Ritva Seppänen Pitkäniemen pikakiitäjät 0:55:27

 

N 40, 10 km

1 Päivi Koivistoinen 0:47:28
2 Niina Teittinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 0:48:11
3 Mirja Lappalainen Hammaslahti 0:49:12
4 Sari Karttunen Joensuu 0:54:13

 

N 50, 10 km

1 Tuula Pihlajaniemi Will Tri 0:49:52
2 Taina Juote Pihkaniskat 0:54:21
N 60, 10km

1 Sirpa Seppänen Pitkäniemen pikakiitäjät 0:55:28
2 Helena Ulvinen Metsä Wood 1:01:05
3 Liisa Arbelius Turenki 1:02:04
4 Virpi Kaksonen 1:03:45

 

N 70, 10km

1 Lea Hemmola PuU 1:00:44

 

M kunto, 10 km

1 Tommi Myyryläinen 0:37:08
2 Mika Siitari Mikkeli 0:43:02
3 Janne Jaatinen Metsä Wood 0:44:51
4 Markus Kaskinen Harjun Portti 0:45:10
5 Panu Glumerus Pihlajalahti 0:45:46
6 Lassi Ronkanen Helsinki 0:46:37
7 Janne Hänninen Naaranlahden Pallo napa 0:47:05
8 Niko Nokelainen Parikkala 0:47:24
9 Rauli Uusikartano Tampere 0:50:06
10 Pasi Nousiainen Metsä Wood 0:51:58
11 Pekka Laitinen Valiolainen maidontuottaja 0:52:03
12 Juha Lindholm Espoo 0:52:08
13 Pekka Horttanainen Joensuu 0:52:25
14 Kimmo Joronen Savonlinna 0:54:08
15 Erik Makkonen 0:54:11
16 Esa Makkonen PuU 0:54:12
17 Pyry Tolvanen Kesälahti 0:55:46
18 Vesa Tolvanen Kesälahti 0:55:49
19 Marko Kastinen 0:56:08
20 Petteri Salomaa 0:58:49
21 Markku Uimonen PaU 0:59:44
22 Juuso Laukkanen PuU 0:59:59
23 Pekka Kilpeläinen Kulennoinen 1:01:34

 

N kunto, 10 km

1 Minna Pellinen Simpeleen Urheilijat 0:49:18
2 Essi Ranki Ruokolahti 0:49:56
3 Eveliina Laitinen Oravi 0:53:23
4 Niina Löppönen 0:54:45
5 Piatta Hiltunen Lampikangas 0:55:10
6 Satu Löppönen Oulu 0:55:18
7 Metra Leinonen Kitee 0:55:42
8 Susanna Uski Lampikangas 0:56:32
9 Katariina Laitinen Oravi 0:56:41
10 Sanna Kukkura 0:57:08
11 Hanna Huttunen 0:58:31
12 Soile Lindholm Espoo 0:58:45
13 Sari Juutinen ECRU 1:04:12
14 Marja Ronkanen Punkaharju 1:06:02
15 Tiina Horttanainen 1:08:52
16 Hanna Alenius Punkaharjun Urheilijat juoksukoulu 1:09:50
17 Rita Muhonen PuU 1:11:00
18 Mirja Kirmanen PuU 1:11:10

 
M, 1/2 maraton

1 Petteri Juuti KU-58 1:18:33
2 Aleksei Smirnov Karelia Run 1:22:35
3 Mika Huuho MFG Components OY 1:28:08
4 Ville Tahvanainen Joensuu 1:34:50
5 Andrey Chugurov 1:40:50
6 Heikki Koskela NUS 1:55:46
7 Harri Haavisto 1:59:23
8 Marko Kuronen Kotka 2:02:38
9 Sampsa Kinnunen 2:14:33
10 Helder Cerqueira Savonlinna 2:28:02

 

M 40, 1/2 maraton

1 Jouni Karppi RRR 1:26:40
2 Timo Kolkkava Vaajakoski 1:32:58
3 Mikko Parkkinen Savonlinna 1:36:23
4 Eero Lampola Metsä Wood 1:41:49
5 Mika Turtiainen Metsä Wood 1:43:06
6 Joni Ikäheimonen Savonlinna 2:06:17
7 Pasi Eskelinen 2:18:54

 

M 50, 1/2 maraton

1 Ari Summanen Sulkava 1:44:55
2 Timo Tavi Villala 1:49:47
3 Veijo Laukkanen PuU 1:59:53
4 Esko Sanio Kerimäki 2:00:12
5 Kari Peltomaa Siilinjärvi 2:05:47

 

M 60, 1/2 maraton

1 Juhani Kärkkäinen Polvijärven Vauhti 1:37:40
2 Veikko Kosonen Parikkala 1:38:50
3 Yrjö Utti PuU 2:03:33

 

N, 1/2 maraton

1 Sari Juuti KU-58 1:31:43
2 Tiia Kuikka Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1:38:23
3 Hanna Joronen 1:40:43
4 Henna Haukka PaU 1:48:08
5 Jonna Kiviaho KPK 24/7 1:51:29
6 Anniina Eronen 1:55:29
7 Sini Kapanen Punkaharjun Urheilijat juoksukoulu 1:57:18
8 Aino Kosonen 2:09:39
9 Nina Bruce Punkaharjun Urheilijat juoksukoulu 2:14:33
10 Hertta-Kaisa Vaske Pieksämäki 2:18:35
10 Heli Karjalainen Pieksämäki 2:18:35

 

N 40, 1/2 maraton

1 Sari Lähteenmäki 1:51:58
2 Auli Jääskeläinen KPK 24/7 2:08:32
3 Tanja Eskelinen 2:18:54
4 Anu Partanen 2:19:08
5 Heidi Kauhanen Varkaus 2:21:07
6 Eija Halonen Varkaus 2:32:02

 

N 50, 1/2 maraton

1 Elise Usvalaakso Punkaharjun Koulu 1:43:56
2 Tuija Luukko SaRi 1:57:00

Viikon kysymys

Masentaako kaamos?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...